DEJF VÁCLAVÍK | KOUZELNÍK & FPV PILOT

Street Magic Praha 1

První část - Jak se to seběhlo?

Byl právě červenec roku 2011 a já kouzlil (po dlouhatánské pouze) necelý půl rok, točil videa na youtube, kde jsem sklízel úspěch s jednoduchými triky. Poté jsem si všiml i dalších českých kouzelníků na youtube a nebo si oni si všimli mne. Díky nim jsem se dostal do tajných facebookových komunit kouzelníků, kde v tu dobu právě probíhali organizace prvního ročníku STREET MAGIC PRAHA.

Organizovali to tehdá Radek Stach a Radek Vojkůvka. Když konečně nastal ten den SMP (street magic praha). Měl jsem obavy, přeci jen jsem ty lidi znal jen přes facebook a to jen pár týdnů. Po příjezdu do Prahy obavy stoupli ještě víc, jelikož mi po přijezdu přestal fungovat mobil. Takže jsem nemohl zavolat ani domů, ani očekávaným kouzelníkům, na které jsem čekal asi hodinu před smluvenou ubytovnou a oni pořád nikde. Po hodině jsem uviděl partu mladých vysmatých lidí, asi dva nebo tři měli klobouk, to mi vnuklo myšlenku, že jsou to asi oni. Když ke mě přišli blíž a já viděl jak jednomu frajerovi v rukách lítali kontrolovaně karty ze strany na stranu a ten nejvyšší (Radek Stach) mě pozdravil, tak se mi ulevilo. V tu chvíli jsem si řekl, že mám přeci jen štěstí že to nebyli nějací facebookový vrazi, ale očekávaní kouzelníci. Ubytovali jsme se na ubytovně a pak vyrazili na Václavské náměstí, kde jsme se všichni sešli: RADEK STACH, RADEK VOJKŮVKA, PETR SKYVA, JIRKA BOLGÁČ, ROBIN PANUŠ, ALEŠ a MIKULÁŠ HRDLIČKA. Celou dobu jsem měl obavy co na mě řeknou až jim ukážu moje triky, co umím pár měsíců když oni kouzlí všichni několik let. Uměl jsem asi tři karetní triky, ale to byl účel, jelikož v té době jsem si řikal, že s kartami kouzlí kde kdo, proto jsem měl s sebou kelímky, gumičky a další netypické triky.

Druhá část - Kouzlíme nebo spíš kecáme?

Po celou dobu v Praze jsme si navzájem ukazovali kouzla a mé pocity byli asi takové jaké měl Harry Potter po příjezdu do Bradavic. Vůbec jsem nechápal co to ti kluci dělají, naštěstí mi 90% triků vysvětlili a já přijel domů jako velký kouzelník s hromadou nových triků. Na videu vám možná příjde, že hodně kouzlíme lidem. Ale my jsme většinu času seděli, kecali o kouzlech a ukazovali si triky mezi sebou. Tyto sezení mi dali hrozně moc a popravdě se mi ani nechtělo domů.

 

Nepili jsme alkohol jako vetšina naší generace, ale kouzlili jsme, probírali triky a i přesto to byla nejlepší akce tehdejších prázdnin. Jeden den se k nám připojil i známý profesionální kouzelník Ondřej Pšenička s jeho kamarádem ze Švédska (bohužel jsem zapomněl jméno). Cely den se nám věnovali předváděli triky a některé nás i naučili. Ukázali nám street magic do kterého nás všechny zapojili. Pak předvedli street magic i náhodným kolemjdoucím. Ten den nám každému něco dal – ukázal jakým směrem se v magii orientovat. Nakonec bych jen zmínil, že i když jsem si mysel že budu ze všech nejhorší, tak jsem dostal takovou dočasnou přezdívku: Gumičkový král :D, jelikož jsem dělal takové triky s gumičkami co nikdo neuměl. Takže jsem je to učil, což mě potěšilo. Domů jsem jel nadšený sestříhat video a už v tu dobu jsem se těšil na další ročník.

@dejfvaclavik